Nasze szkoły

CKZiU / Placówka Nr 3 w Mysłowicach, zwana w mieście popularnie Hlondem lub "Trójką", to szkoła, która rozwija się, ciągle poszerza swoją ofertę edukacyjną, ale także wychowuje młodzież w duchu poszanowania tradycji. Placówka istnieje od 1994r., kiedy utworzone zostało Liceum Handlowe, wskutek reformy oświaty przekształcone w 2002r. w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Od 1995r. patronem szkoły jest kardynał August Hlond. W roku 2017 / 2018 siedziba szkoły zlokalizowana będzie przy ul. Mikołowska 44. Uczymy się w wyremontowanym budynku, przestronnych i nowoczesnych salach. Wszyscy doskonale się znają i wspólnie pracują na dobry wizerunek szkoły.

CKZiU Placówka Nr 3 poleca kierunki kształcenia:

TECHNIK  HOTELARSTWA - kliknij przeczytaj o kierunku ...

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH - kliknij przeczytaj o kierunku ...

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ - kliknij przeczytaj o kierunku ...

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA poleca zawody:

fryzjer, sprzedawca, cukiernik, kucharz, piekarz, stolarz, elektryk oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Nauka trwa trzy lata i połączona jest z praktyczną nauką zawodu, realizowaną w wybranych przez ucznia pozaszkolnych zakładach pracy. Kształcenie teoretyczne ogólne i zawodowe odbywa się w szkole (3 dni w tygodniu), natomiast zajęcia praktyczne w konkretnym miejscu pracy (2 dni w tygodniu).

Gimnazjalista, aby dostać się do naszej szkoły, musi uzyskać jak największą ilość punktów na 200 możliwych do zdobycia. W przypadku Branżowej Szkoły I Stopnia kandydat musi przedstawić zaświadczenie potwierdzające przyjęcie na praktykę zawodową w celu odbycia przygotowania zawodowego.

Okiem ucznia, czyli dlaczego warto?

Pasjonuje Cię biologia, chemia, a może kochasz taniec? Chciałbyś sprawdzić swoje zdolności aktorskie bądź spróbować swoich sił jako dziennikarz? Niezależnie od wybranego typu szkoły czy kierunku kształcenia uczeń może rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, biorąc udział w różnorodnych kołach i zajęciach dodatkowych np. kole ekologicznym, kosmetycznym, klubie przedsiębiorczości, zajęciach tanecznych.

Szkoła bierze udział w międzynarodowych projektach, takich jak Comenius, polegających na współpracy ze szkołami z różnych krajów europejskich, co wiąże się z zagranicznymi wyjazdami do szkół partnerskich.

 • Jesteśmy nr 1 w Mysłowicach odnośnie organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
 • Odwiedzają nas sławni goście: Myslovitz, Feel, Tito, Frodo i Molo (Mam Talent, You Can Dance), Kid A, przedstawiciele portalu pracuj.pl.
 • Koncert rockowy czy warsztaty muzyczne w czasie lekcji też już nikogo nie dziwi!
 • Gramy, śpiewamy i tańczymy podczas Konkursu Piosenki Angielskiej.
 • Kręcimy filmy, malujemy, fotografujemy, a potem chwalimy się swoimi osiągnięciami podczas wystaw.
 • Dbamy o tradycję i pamiętamy o historii, biorąc aktywny udział w corocznym Święcie Patrona Szkoły.
 • Nie jest nam obojętny los potrzebujących – od lat współpracujemy z Hospicjum Cordis, organizujemy akcje na rzecz Domu Dziecka w Mysłowicach i Świetlicy Środowiskowej Szansa w Mysłowicach.
 • Troszczymy się o zapomniane mysłowickie nekropolie – to dzięki nam Cmentarz Ewangelicki w Mysłowicach odzyskał właściwy wygląd.
 • Jesteśmy SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE !
 • Jeździmy na wycieczki, integrujemy się w czasie szkolnych imprez – razem boimy się w czasie Filmowej Nocy z Horrorem i wspólnie bawimy się na dyskotece.
 • Przede wszystkim jednak zdobywamy wiedzę i umiejętności w fantastycznej atmosferze pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, otwartych na nasze pomysły i życzliwych naszym staraniom.

Dominika, uczennica „Hlonda”: Warto chodzić do naszej szkoły, ponieważ jest tu miła atmosfera, są nauczyciele, którzy rozumieją potrzeby uczniów, wytłumaczą, pomogą, kiedy jest to potrzebne. Gdy ma się jakiś problem, można zwrócić się o pomoc do pana pedagoga lub jakiegokolwiek innego nauczyciela…

Powrót do strony:

REKRUTACJA