O szkole

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, zwany w mieście popularnie "Trójką", proponuje atrakcyjną, bo różnorodną ofertę edukacyjną. Każdy absolwent gimnazjum znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ zespół składa się z liceum, technikum i szkoły zawodowej. W nowoczesnym budynku przy ul. Wielkiej Skotnicy 84, w spokojnej i bardzo dobrze skomunikowanej częsci miasta. W szkole kształci się około 400 uczniów.

Wykwalifikowana kadra chętnie sięga po nowatorskie metody nauczania, jest otwarta na innowacje w zakresie dydaktyki. Młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności w fantastycznej atmosferze pod okiem nauczycieli z pasją, otwartych na uczniowskie pomysły i życzliwych ich staraniom. Niezależnie od wybranego typu szkoły czy kierunku kształcenia uczeń może rozwijać swoje zdolności i zainteresowania na różnorodnych kołach i zajęciach dodatkowych – może rozwijać pasje taneczne, naukowe, językowe, spróbować sił jak aktor lub dziennikarz, rozwijać kompetencje językowe. Jesteśmy szkołą nowoczesną, która proponuje młodzieży szereg projektów edukacyjnych, a wśród nich programy europejskie, dające możliwość wyjazdów zagranicznych i kształcenia umiejętności językowych. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 uczniowie pod okiem specjalistów uczą się, jak szukać ofert pracy, jak wybrać kierunek studiów idealny dla nich. Najlepsi uczniowie corocznie otrzymują Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Również za wyniki w nauce lub szczególne osiągnięcia Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców przyznaje wyróżnienia i nagrody.

Co ponadto?

Jesteśmy nr 1 w Mysłowicach odnośnie organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Nie jest nam obojętny los potrzebujących – od lat współpracujemy z Hospicjum „Cordis”, organizujemy akcje na rzecz Domu Dziecka w Mysłowicach, Świetlicy Środowiskowej „Szansa” w Mysłowicach, a także budujemy szkołę w Afryce! Dbamy o tradycję i pamiętamy o historii, biorąc aktywny udział w corocznym Święcie Patrona Szkoły. Troszczymy się o zapomniane mysłowickie nekropolie – to dzięki nam Cmentarz Ewangelicki w Mysłowicach odzyskał właściwy wygląd. Odwiedzają nas sławni goście: Myslovitz, Feel, Tito, Frodo i Molo („Mam Talent”, „You Can Dance”), Kid A, Grzegorz Kapołka, przedstawiciele portalu pracuj.pl. Koncert rockowy czy warsztaty muzyczne w szkole też już nikogo nie dziwią! Gramy, śpiewamy i tańczymy podczas Konkursu Piosenki Angielskiej. Kręcimy filmy, malujemy, fotografujemy, a potem chwalimy się swoimi osiągnięciami podczas wystaw.Jesteśmy SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE! Jeździmy na wycieczki, integrujemy się w czasie szkolnych imprez.

ZAPRASZAMY!